Ultimate Cedar Solution 2201

Muralo Ultimate Cedar GRUNTAS M 2201
Muralo Ultimate Cedar Solution M 2201

Aprašymas
Unikalus gruntas prieš dažant lateksiniais dažais, pagamintas pagal specialią Muralo firmos dėmių blokavimo technologiją, maksimaliai apsaugantis nuo medienos šakų šerdžių sakų ir medienos dėmių ant visų rūšių medienos, įskaitant kedro ir raudonmedžio medieną. Gruntas rekomenduojamas paviršių gruntavimui prieš dengiant juos statybiniais lateksiniais dažais, užtikrina visos lateksinės apdailos sistemos garų pralaidumą. Gruntas ne tik “padengia”, bet ir pasyvina dėmių atsiradimą, tuo išsiskirdamas iš kitų gruntų.
Savybės
• Geriausias iš visų gruntų, įskaitant aliejinius ar alkidinius gruntus
• Gali pakeisti sakų laką (šelaką) medienos šerdžių glaistymui
• Apsaugo nuo vinių galvučių rūdžių
• Gerai sukimba ir išlieka elastingas, neišpūslėja, neatsisluoksniuoja, nesutrūkinėja
• Greitai džiūva. Dažyti galima po 4 valandų
• Nepavojingas aplinkai. Atitinka lakiųjų organinių medžiagų (LOJ) leistinas ribines vertes
• Geresnis negu aliejinių gruntų atsparumas pelėsiui
• Sudėtyje nėra kenksmingų tirpiklių (garų ir kvapų). Nedegus
• Gali būti spalvinamas universaliomis spalvinimo pastomis
• Puikiai išsilieja ir išsilygina, gera išvaizda
• Nesitaško, mažiau reikia valyti
• Valomas vandeniu
Panaudojimo
sritys
Gruntas ypač tinkamas naujos ar naudotos medienos paviršių paruošimui prieš dažymą. Naudojamas dailylenčių, apkalos, tvorų, turėklų, sodo baldų gruntavimui. Gruntas gali būti naudojamas ant dažytų medinių paviršių, kur tik reikalinga apsauga
Paviršiaus paruošimas
Dėmių susidarymo pobūdis, priklausomai nuo medienos rūšies, yra įvairus ir skirtingas, todėl svarbu tiksliai vadovautis etiketėje nurodytomis instrukcijomis.
Dažomas paviršius turi būti švarus, sausas, nedulkėtas, be teršalų, kalkinių apnašų, pelėsio, vaško, riebalinių dėmių. Seni atšokę ar besilupantys dažai turi būti nuvalyti grandikliu, metaliniu šepečiu ir paviršiai nuplauti aukšto slėgio vandens srovės aparatu. Labai lygūs ar blizgūs paviršiai turi būti lengvai pašiurkštinami šlifavimo popieriumi.
Naujos ar naudotos medienos paviršiai: Nugruntuoti šakų, ataugų šerdis, sujungimus, įtrūkimus, vinių galvutes, skylutes glaistykle, nepaliekant nepadengtų vietų ir galų. Prieš gruntuojant visą medienos paviršių, glaistu Muralo Exterior Spackle užglaistyti didesnes skyles ar įtrūkimus. Dagumai medienos rūšių paviršių užtenka vieno gruntavimo sluoksnio. Tačiau, kai kurių medienos rūšių, tokių, kaip raudonmedis ar kedras, paviršių reikia gruntuoti du kartus, taip užtikrinant geresnę apsaugą nuo dėmių susidarymo. Sienų apkalos ar dailylenčių apatinių pusių gruntuoti nebūtina, tačiau gruntuojant galima išvengti medienos beico suirimo iš apatinės pusės.
Nedažyta išdžiūvusi (sendinta) mediena: Tokia mediena visada turi įvairių nepageidaujamų paviršiaus pažeidimų, atsirandančių dėl drėgmės, UV spindulių, temperatūros poveikio, biologinės kilmės (pelėsio, vabzdžių) pažeidimų. Pirmiausia, prieš gruntuojant, reikia pašalinti pelėsį, nugrandyti, dar geriau, nušveisti šlifavimo popieriumi pažeistą paviršių.
Pelėsiai: Pelėsius nugrandyti, nuplauti su specialiu mišiniu: 2,5 galono vandens 1 puodelis balintojo ir 1 puodelis skalbinių ploviklio, leisti mišiniui įsigerti 30min. Po to, paviršių praplauti švariu vandeniu, išdžiovinti.
Pastogės ir kiti apsaugoti plotai: Stogo užlaidos, verandos, balkonai dažnai būna padengti tirpių druskų nuosėdomis. Norint užtikrinti gerą sukibimą, druskas reikia pašalinti, plaunant valančiu mišiniu, po to praplauti švariu vandeniu.
Nežymiai kalkėti paviršiai: Paviršiai turi būti kruopščiai nuplauti vandens srove su spaudimu ir išdžiovinti. Vidutiniškai ir stipriai kalkėti paviršiai gruntuojami Muralo X-200 Oil Based Primer gruntu.
Dažyti paviršiai: Labai stipriai nuplaunami kalkėti ir pelėsio pažeisti plotai, jei tokie yra. Nugrandomi besilupantys dažai. Padengiamos gruntu anksčiau beicuotos vietos ir ten, kur buvo pašalinti dažai iki plikos medienos.
Spalva
Balta
Naudojimas
Dažoma teptuku, voleliu ar purškiant
Išeiga
32-42 kv. metrai iš vieno galono (3,78 l). Grubesnių ar poringų paviršių nugruntuojamas mažesnis plotas.
Džiovinimo trukmė
Apytikriai 2 valandos normaliomis sąlygomis (24oC temp. ir 50% sant. drėgnis). Esant žemesnei aplinkos temperatūrai ir didesnei drėgmei, džiovinimo trukmė ilgesnė. Esant reikalui gruntuoti dviem sluoksniais, sekantį sluoksnį galima dažyti po 2 valandų. Prieš dažant viršutinį sluoksnį, gruntuotas paviršius džiovinamas 4 valandas.
Saugos frazės
Saugoti nuo vaikų. Laikyti atokiau nuo uždegimo šaltinių. Neįkvėpti aerozolių. Vengti patekimo ant odos. Pakuotę laikyti sandariai uždarytą (po kiekvieno panaudojimo). Neišleisti į kanalizaciją. Prarijus nedelsiant kreiptis į gydytoją ir parodyti šią pakuotę ar etiketę. Naudoti tik gerai vėdinamose patalpose. Nenaudoti žemesnėje kaip 10oC temperatūroje. Nesušaldyti. Nenaudoti, jei 2 valandų laikotarpyje po užnešimo gali lyti ar susidaryti kondensatas

© 2021 Linkara, UAB. Visos teisės saugomos.